Czyszczenie FAP / DPF

Czyszczenie filtrów cząstek stałych (DPF FAP)

Czyszczenie zamiast wymiany!

Od listopada 2011 oferujemy naszym klientom rewolucyjne czyszczenie filtrów cząstek stałych.
Stosujemy preparaty micrologic® Premium firmy TUNAP.

  • Innowacyjna opatentowana technologia
  • Oszczędność czasu i pieniędzy
  • Optymalny serwis dla Klienta
  • Zastosowanie, gdy normalna regeneracja nie jest już możliwa


131-132 micrologicFirma TUNAP, Wolfratshausen stworzyła i zgłosiła do opatentowania preparat do czyszczenia, dzięki któremu zatkane filtry cząstek stałych mogą zostać wyczyszczone. Wymiana filtra nie jest już konieczna. Dla klienta oznacza to obniżenie kosztów, a zarazem zwiększenie jego zadowolenia. Preparat czyszczący zostaje bezpośrednio wtryśnięty przez dostępne otwory na filtr cząstek stałych. Tam rozpuszcza nagromadzoną sadzę, która następnie zostaje spalona w ramach programu regenerującego ręcznie uruchomionego w samochodzie. Nowy zestaw czyszczący filtr cząstek stałych firmy TUNAP składa się z „MP 131 Pre-paratu do czyszczenia filtra cząstek stałych“ oraz „MP 132 Koncentratu spłukującego“ i jest już dostępny. Jeśli samochody jeżdżące na dieslu poruszają się głównie na krótkich odcinkach, filtr cząstek stałych w układzie wydechowym nigdy nie jest lub rzadko bywa wystarczająco ciepły, aby móc spalać zgromadzone tam cząstki sadzy.


Skutek: filtr cząstek stałych zatyka się!

W takim przypadku automatycznie włącza się pogram regeneracyjny, podczas którego wtryskiwana jest większa ilość paliwa, aby wytworzyć wyższą temperaturę. Jednak podczas określonej pracy silnika, jak np. w ruchu miejskim lub przy długich korkach, regeneracja nie jest możliwa. Jeśli zdarzało się to wielokrotnie, dla filtra cząstek stałych nie było do tej
pory żadnego ratunku. Filtr musiał zostać wymieniony. Firma TUNAP rozpoznała ten problem i jako pierwszy producent stworzyła zestaw do czyszczenia filtra cząstek stałych, dzięki któremu zatkany filtr może zostać wyczyszczony w szybki, łatwy i, w porównaniu z wymianą, znacznie korzystniejszy finansowo sposób.

 

czynnosci

A tak odbywa się proces czyszczenia:

Najpierw wymontowuje się czujnik temperatury lub ciśnienia na wydechu. Przez powstały otwór wprowadza się sondę, przez którą bezpośrednio na filtr zostaje wtryśnięty „MP 131 Preparat do czyszczenia filtra cząstek stałych“. Powinno się to odbyć w dwóch turach z przerwą ok. 10 minut, aby preparat mógł zadziałać. Następnie filtr spłukany zostaje przez „TUNAP MP 132 Koncentrat spłukujący”. Dzięki temu sadza zostaje rozpuszczona i rozłożona po całym filtrze tak, że może zostać spalona w procesie normalnej regeneracji. Po za-montowaniu czujnika serwis musi jeszcze włączyć regenerację manualnie (jeśli nie zostanie włączona automatycznie przez elektronikę silnika). Teraz należy przepro-wadzić ok. 20-minutową jazdą próbną. Cały proces jest przyjazny dla środowiska. Rozpuszczone cząstki sadzy nie trafiają do środowiska, tylko w ramach regeneracji zostają spalone na popiół. Także preparat do czyszczenia odparowuje nie pozostawiając resztek. Rozwiązanie problemu zatkanego filtra cząstek stałych DPF.

OPONY FALKEN

Opony Falken Rewelacyjne, japońskie opony. Najwyższa jakość za cenę opon klasy ekonomicznej. Sprawdź!

 

ZAPŁAĆ KARTĄ

Płatność kartą Dla Państwa wygody wprowadziliśmy obsługę kart płatniczych oraz kredytowych.